klocki Lego
Klocki Lego – świat zabawek nie tyko dla dzieci

Klocki Lego – świat zabawek nie tyko dla dzieci

Popularnie niemal na całej ziemi klocki LEGO stanowią wyjątkową, międzypokoleniową propozycję rozrywki o szerokich walorach edukacyjnych. Wybrane zestawy klocków dedykowane są dzieciom już od pierwszego roku życia, natomiast górnej granicy wiekowej dla klocków po prostu nie ma. Wiele z nich stanowi pasję pielęgnowaną od dzieciństwa po dorosłość u miłośników LEGO. Dlatego też firma LEGO proponuje liczne zestawy, które z chęcią ułoży każdy pasjonat klocków.

Klocki Lego Architecture – dla małych i dużych architektów

Marzenia dzieci sprzed kilku dziesięcioleci, które z kolorowych kloców budowały różne budynki, projektanci LEGO przełożyli na wyjątkową serię. Klocki LEGO Architecture pozwalają na zbudowanie niezwykłych modeli znanych budowli z całego świata. Paryż, Londyn, Nowy Jork, a może słynny Biały Dom? Takie zestawy po złożeniu mogą być elegancką dekoracją w domu fana klocków LEGO. Dzieciom natomiast pozwolą zapoznać się z wyjątkową arcitekturą z całego świara.

Przenieś się do uniwersum postaci Marvel

Podróż w świat fantazji z klockami LEGO może być o wiele prostsza, jeżeli postawi się na tematyczny zestaw. Klocki LEGO Marvel Super Heroes czy Avengers to najlepszy przykład. Będą świetnym prezentem dla fanów serii. Obok niezwykłych zestawów ze świata Marvela, firma Lego stworzyła wiele zestawów z licencjami innych uniwersum, na przykład:

– Star Wars,

– postacie Disney,

– Harry Potter,

– Super Mario,

– serial Przyjaciele,

– Scooby Doo.

Znajdują one wielbicieli również wśród dorosłych miłośników LEGO.

Lego Art, czyli sztuka tworzona z pomocą klocków LEGO

Wyjątkową serią klocków LEGO jest LEGO Art, pozwalające na odwzorowywanie dzieł sztuki. Również w serii Creator można znaleźć zestawy zasługujące na miano artystycznych. To najczęściej propozycje bogate w drobne detale, wymagające dużego skupienia i cierpliwości do złożenia. Cieszą się dużą popularnością właśnie wśród dorosłych wielbicieli klocków LEGO.