klocki Lego
Klocki lego

Klocki lego

Niewiele jest na świecie osób, które nie słyszały o klockach lego. Są to najbardziej kultowe klocki na całej kuli ziemskiej. Skąd wzięły się klocki lego i na czym polega ich fenomen?

Klocki lego-krótka historia

Mało kto wie o tym, że pierwszym elementem klocków lego była kaczka. Podobnie jak klocki, które powstały zaraz po niej, była wykonana z drewna. Stworzył ją pewien duńczyk, pragnąc ulżyć swoim dzieciom w cierpieniu po stracie matki. Pociechy przyjęły zabawkę z wielkim entuzjazmem, co zapoczątkowało powstanie firmy produkującej klocki. Ciekawostką jest fakt, iż klocki lego z plastiku zaczęto produkować dopiero wówczas, gdy pożar zniszczył fabrykę i elementy z drewna.

Klocki lego-na czym polega ich fenomen?

Popularność klocków lego nie maleje z biegiem lat. Dlaczego tak się dzieje? Siła tych klocków tkwi w prostocie. Budowanie z nich jest bardzo intuicyjne i można stworzyć prawie wszystko, co budowniczy sobie wymyśli. Dodatkowo istnieją różne linie klocków, dzięki czemu każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie, niezależnie od wieku. Istnieje nawet seria Lego Technic, dedykowana dorosłym, co potwierdza, jak niesamowite są te klocki.

Na jakie klocki lego warto się zdecydować?

Dokonując wyboru konkretnych klocków lego, warto wziąć pod uwagę wiek osoby, która będzie je układać. Dla najmłodszych użytkowników, którzy skończyli już półtora roku, świetnie sprawdzą się klocki lego duplo. Ich elementy są na tyle duże, iż nie ma obawy połknięcia przez malucha. Są zarazem wygodne do chwycenia przez małe rączki, które ćwiczą dzięki nim motorykę małą. Maluchy je uwielbiają i korzystają z nich znacznie dłużej, niż proponuje producent. Dla starszych dzieci głównie dziewczynek nadają się idealnie klocki lego friends. Małe użytkowniczki znajdą wśród elementów laleczki, domki. Seria lego city sprawdzi się dla przedszkolaków. Można z tych klocków stworzyć budynki, a nawet całe miasta. Dzieci zwykle wykorzystują później zbudowaną infrastrukturę do odgrywania licznych ról i scenek. Klocki lego potrafią zając dzieci na kilka godzin.