klocki Lego
Zestawy klocków LEGO, które mogą Cię zaskoczyć

Zestawy klocków LEGO, które mogą Cię zaskoczyć

Szukasz oryginalnego pomysłu na prezent dla dziecka albo osoby dorosłej? A może chcesz znaleźć sposób na długie wieczory w domu? Bez względu na motywację, ciekawy zestaw LEGO może być idealnym rozwiązaniem. Stale poszerzane portfolio najpopularniejszej duńskiej marki niejednokrotnie zadziwia. Jakie klocki LEGO mogą się sprawdzić, które zaskakują nawet miłośników klocków?

Ułóż sobie dzieło sztuki z LEGO

Dość nietypowa seria klocków LEGO Art obejmuje zestawy, dzięki którym powstają małe dzieła sztuki. To podobne w założeniu do serii LEGO Dots płaskie płytki oraz tysiące pojedynczych płaskich klocków, kropek – kolekcjonerskie klocki LEGO do kupienia online. Z ich pomocą, jak za sprawą pikseli na ekranie może powstać nawet pokaźnych rozmiarów dzieło. Do zestawu dołączone są również klocki do zbudowania ramy. Jeszcze tylko kilkanaście godzin precyzyjnego układania i arcydzieło gotowe. Tematyka jest bardzo różnorodna:

– mapa świata,

– ikony popkultury, na przykład myszka Miki, Marlin Monroe Warhola,

– Star Wars,

– Iron man.

Te zestawy zaliczają się do klocków kolekcjonerskich, ich ceny też są dość wysokie, jednak gwarantują wyjątkową przygodę z układaniem dla osób dorosłych.

Świat Harrego Pottera i Super Heroes w LEGO

Nie od dziś marka LEGO tworzy zestawy przy współpracy z innymi firmami czy markami. Klocki ze świata Disney’a, uniwersum Marvel czy Harrego Pottera cieszą się sporą popularnością, choć nie każdy wie, jak bogate potrafią być. Stworzenie wyjątkowej scenerii rodem z jednych z najpopularniejszych serii komiksów nie będzie trudne, jeżeli znajdziesz odpowiedni zestaw LEGO. Miłośnicy magii Pottera mogą zbudować imponujący fragment Hoghwartu albo magiczne szachy, którymi można rozegrać normalną partię tej królewskiej gry.

Klocki LEGO są zabawką łączącą pokolenia, uczącą wielu praktycznych umiejętności. Pobudzają kreatywność i wyobraźnię, stanowiąc jedno z wielu rodzajów hobby, z którego często się nie wyrasta. Potwierdza to również sam producent klocków, stale wprowadzając na rynek zestawy idealne dla dorosłych pasjonatów.